3-6 yaş arası çocuklar için masallar.

2 Ekim Pazar günü prömiyeri yapılan Masal Sofrasını hem çocuklar hem de anne babalar tarafından çok beğenildi. Anneler ve Babalar çocuklarıyla çocukluklarına geri döndüler.

Çocuklar bahanesiyle masal dinlemeye gelen anne ve babaları tekrar bekliyoruz. Çocuklar için taklit ve tekrar bu yaşlarda çok önemli

Masalları evde anlatmaya mutlaka devam edin.

Üç Keçi masalı” Kuklalı Masa tiyatrosu yapılacak.

Derler ki:
Açlığın ve Susuzluğun yanı sıra bizim en temel insani ihtiyacımız masallardır.

Halil Cibran

Kontenjan: 10 çocuk

Rezervasyon ve Bilgi için:

bilgi@nisanimece.net

(532) 221 7395

Masal anlatıcı: Reyhan Conte, Ali Paolo’nun annesi

 

Çocuk Reyhan, masalları hep sevdi. Bunda şaşılacak bir şey yok, bütün çocuklar masalları sever! Sever sevmesine de, o masalların peşine de düştü… Amsterdam’da oyunculuk ve senaryo eğitimi aldı. Televizyon ve tiyatro oyunculuğu yaptı. Günün birinde çocuk tiyatrosu ile tekrar yolu kesişti ve kendini masalların kucağında buldu! Kuklalı çocuk oyunu yazdı oynadı, sonra kendi çocuk oyununu da yazdı oynadı. Arkadaşı kanun çaldı, o anlattı da anlattı. Çocuklarla, gençlerle, bağımlılarla atölyeler yaptı. Bebeği olunca masallar Reyhan’ın içinde kendilerine bir yol açtı ve peşine düştü . Reyhan’a kalanda onları dinlemek, izlemek ve takip etmek oldu.

 

Oyun Grubumuzda Dikkat Etmemiz Gerekenler:

  • Oyun grubumuzdaki serbest oyun zamanı, çocuklarımızın müdahalesiz ve yönlendirmesiz oyun oynama imkânı bulmaları açısından oldukça önemlidir.

Ailelerimizden ricamız; olası güvenlik tedbirlerini dikkate alarak ancak “zorunlu” olmadıkça, serbest oyun zamanında çocuklara müdahale etmemeleri ve yardım istemedikleri sürece yönlendirme yapmayarak katılımları konusunda ısrarcı olmamalarıdır.

Bu süreçte çocuğunuzun kendi başına keşfetmesine ve sosyalleşmesine fırsat vermeniz gerektiğini hatırlatırız.

‘Birlikte’ zamanlarında ise isteğe ve duruma göre çocuğunuzla beraber çembere katılabilir, etrafı toplayabilir ve sofra düzenine yardım edebilirsiniz.

Ayrıca;

  • Evde oynanan oyuncakların evde bırakılmasını rica ederiz.
  • Yuvada tüm yiyecekler organik ve vejetaryendir, zorunlu olmadıkça yanınızda yiyecek getirmemenizi rica ederiz.
  • Birlikte geçirdiğimiz zamanlarda cep telefonuyla konuşulması, fotoğraf çekilmesi ve yüksek sesle sohbet edilmesi çocuklarımızın dikkatinin dağılması açısından sakıncalıdır, gerekli hassasiyeti göstermenizi rica ederiz.
  • Rahatınız ve sağlığa uygunluk için hem çocuğunuz hem de kendinize ev çorabı ya da ev ayakkabısı getirmeyi unutmayınız.
  • Çocuğunuz okula rahat hareket edebildiği kıyafetlerle gelmeli. Dar kıyafetler, kemerler, takılar, uzun etekler veya parti kıyafetleri çocuğunuzun oyun oynamasını engeller. Çocuğunuzun giyeceği resimli ve yazılı kıyafetler, genellikle oyun sırasında arkadaşlarının dikkatini dağıtır. Bu yüzden, bu kıyafetlerin giyilmemesi gerekir. Çocuğunuzun özellikle çizgi film karakterleri içeren kıyafetler, prenses ve süper kahraman kostümleri, okula getirmemenizi rica ediyoruz.

 

Nisan Atölye Evi
Masallı Oyun Grubu
Adres: Nisan Anaokulu Bamyacı Sok. No:26 Kuzguncuk, Üsküdar

 

Tarih: 9 Ekim Pazar

Saat: 14:00 16:00

 

İletişim:

Bilgi@nisanimece.net

(532) 221 7395